Blog > Komentarze do wpisu

Skoki narciarskie i piwo w Sapporo

 Jak ktoś wam powie słowo „Sapporo” to jakie macie pierwsze 2 skojarzenia? Wiem: skoki narciarskie i piwo, nie jestem tylko pewien w jakiej kolejności!

Otóż dziś doświadczyliśmy obu tych atrakcji… Ale po kolei. Rano pojechaliśmy do muzeum sportów zimowych w Sapporo. Wszak odbyła się tu olimpiada zimowa w 1972 roku (medal Fortuny to wtedy?). Muzeum znajduje się przy skoczny narciarskiej Okura i właśnie ona zwróciła nasza największa uwagę. Na skoczni odbywał się właśnie trening juniorów, zarówno chłopców jak i dziewcząt. Można było popatrzeć jak skaczą i to z różnych stron, nawet z tarasu tuz nad belką startową. Skocznia robi ogromne wrażenie, zresztą zobaczcie na zdjęciach.

W samym muzeum w porównaniu ze skocznią niewiele. Najfajniejszy okazał się tor to curlingu, na którym zagraliśmy jedną rundę, oraz symulator skoków narciarskich, gdzie osiągnąłem wynik 134m. Niezły jak na pierwszy raz co! Zwłaszcza, ze Okura ma punkt K=120m.

Po południu pojechaliśmy do muzeum piwa, a zaraz po nim do parku Odori w centrum Sapporo, gdzie do 15 sierpnia odbywa się festiwal piwa. Właśnie stoją przed nami 2 kufle Asahi, ale obok są namioty piwa Kirin, Sapporo, a nawet piw niemieckich, które jednak nie cieszą się dużą popularnością. Może cena odstrasza, bo kufel Paulanera to wydatek ponad 1000 jenów, a piwa japońskie są tańsze prawie o połowę.

Jutro już opuszczamy Hokkaido. Rano wsiadamy do pociągu na południe i tuż po 15tej 1200 kilometrów dalej przywita nas Tokio.

Skocznia Okura i skoki narciarskie

Muzeum piwa

Najstarsze piwa Sapporo 

Probki piwka

Letni festiwal piwa w Sappor

 

czwartek, 11 sierpnia 2016, geoanja

Polecane wpisy

Komentarze
2016/08/11 13:39:29
Zgadza się, Sapporo - Fortuna - 1972. Prócz skoczni Okura, jest tam jeszcze mniejsza skocznia - Miyanomori, na której odbył sie też olimpijski konkurs skoków - skocznia srednia. Tam pierwsze 3 miejsca zajęli Japończycy, ale Fortuna był chyba 6 co zwróciło na niego uwagę sprawozdawców.
Byłem tam w 1995, w zimie - bo Sapporo to przede wszystkim Snow Festival.
statystyka