Blog > Komentarze do wpisu

Jelonki wszędzie jelonki...

Jak wszędzie dookoła nas jelonki, to musieliśmy trafić do Nary. W tym miejscu żyje około 1200 jelonków, które traktowane są jako posłańcy bogów, więc cieszą się wielką swobodą. Właściwie to robią co im się podoba, kręcąc się wśród turystów. Są grzeczne jak nic nie masz, ale jak kupisz wafle jelonkowe, to dostają obłędu... Jeśli wiedzą że masz wafelki to będą biec za tobą, aż im nie dasz. Jak będziesz się ociągał to oberwiesz trochę porożem. Jelonki są wszędzie - w parku, na ulicy (a co tam przez ulicę przechodzą nawet na pasach!), są przy świątyniach, a także kręcą się tam gdzie sprzedawane są wafelki. Zamiast w taki upał siedzieć w przyjemnym parku, to przebywają wsród tłumu ludzi.

Popatrzcie zresztą na zdjęcia

Jelonki w amoku wafelkowym

Daj, daj, daj!

A za czym ta kolejka stoi (lezy)???

Może wyślemy jakiś liścik???

Ale o co chodzi? w świątyni jestem...

O w tej właśnie! Todaiji.

A takie życzenia można zawiesić w świątyni

Dobra czas na zakupy...

Guzdrasz się, dawaj te wafelki!

Cisza! Tu jest strefa SPA

W Narze oprócz jelonków weszliśmy jeszcze do dwóch ciekawych miejsc.pierwszym było prywatne muzeum Okumura Corporation, które firma budowlana otworzyła na stulecie swojej dziqłalności. Można tutaj znaleźć symulator trzęsień ziemi, który funduje nam doznania z trzech różnych dużych trzęsień w Japonii. Firma specjalizuje się w specjalnych mechanizmach, które znajdują się w budynkach i powodują, że w czasie trzęsienia budynek "tańczy", a nie wali się. Taki mechanizm można obejrzeć na miejscu. 

Paweł w symulatorze

I ostatnie miejsce w dniu dzisiejszym, które z ciekawością poszliśmy zobaczyć to...Pachinko, czyli salony gier z automatami, symulatorami, skrzyniami do wyciagania fantów. Weszliśmy do takiego centrum, ktore miało 4 piętra. Nie wiem po co setki automatów w jednym miejscu. Łomot tam taki panuje, że można ogłuchnąć. Każdy z automatów gra, skrzeczy, oblęd. A wiek graczy tu nie ma żadnego znaczenia...


Tutaj można spróbować coś wyciągnąć... 

 tu w coś zagrać

Hmm maszyna czasu???

piątek, 05 sierpnia 2016, geoanja

Polecane wpisy

statystyka