Blog > Komentarze do wpisu

Dobry wieczór Makassar

Makassar

W Makkasar wylądowaliśmy po 17-tej. Co cenrum dojechaliśmy po 18-tej jak już było kompletnie ciemno, zatem przyszło nam zwiedzić miasto jedynie nocą.

Makassar

Na szczęście trafiliśmy do super miejsca gdzie dają dobrze zjeść. Knajpa nazwa się Lae Lae i jest na liście 5 najlepszych restauracji na całym Celebesie. Ilość miejscowych tylko potwierdziła nasze przypuszczenia. Po przyjściu do jadłodajni (trudno to nazwac restauracją) podchodzi sie do pojemnika gdzie w lodzie wrzucone są świeże ryby. Wybiera się jedna i pan "kucharz" od razu pokazuje w atlasie tutejszych ryb wywieszonym na ścianie jaka to ryba. Nasza była dosyć duża więc wzięliśmy jedna na 2 osoby.

Makassar

Nastęnie wybrana ryba trafia na ruszt i za 10 minut mamy ją już na talerzu. Do tego parę dodatków i za 10 dolarów mamy obiad na 2 osoby ze świeżą rybą i sokiem ze świeżego mango.

Makassar

Makassar

Makassar

I na koniec ciekawostka: Jest tu taki stary fort wybudowany przez Holendrów. Co prawda niewiele go widzieliśmy bo noc nie sprzyja zwiedzaniu, ale przed fortem jest jego wizytówka:

Makassar

Jak ktoś był w Amsterdamie to mu się ten napis z czyms kojarzy.

Aaaa i jeszcze jedno: mamy tutejszy numer telefonu: +62 812 4230 9925. Jak kotoś chce napisać nam coś miłego lub zadzwonić to śmiało, tylko weźcie pod uwagę, że nasz czas wyprzedza polski o 6 godzin, więc dzwonienie jeszcze dziś 14 lipca nie jest dobrym pomysłem bo właśnie idziemy spać.

poniedziałek, 14 lipca 2014, p.manczyk

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Koval, 43.252.16.*
2014/09/14 16:18:52
Wydaje mi sie,ze do Makassar lecieliscie AirAsia?I nowy terminal AirAsia - KLIA2 nie zrobil na Was zadnego wrazenia?moze nie pamietacie starego?Jest tam tez godny uwagi hotel - Tune.Polecam na przyszlosc.
statystyka