Blog > Komentarze do wpisu

Makau - miasto kasyn...

Makau

Dzisiaj przyszło nam zwiedzać Makau. Najpierw szukaliśmy terminalu z którego odchodzą szybkie statki do Makau. Nie jest to łatwe bo terminal ukryty jest w budynku wyglądającym niczym dom handlowy. Potem się zdziwiliśmy, bo wszystko wygląda podobnie jak przy odprawie na samolot. No i wsiedliśmy w szybki turbojet, który dystans 60 km pokonał w godzinę. Niestety potem staliśmy 45 minut do odprawy paszportowej, która nadal obowiązuje przy wjeździe do Makau. Tłum ludzi przyjeżdżających na weekend do tego miasta graniczy z moim wyobrażeniem.

Makau

W Makau najpierw poszliśmy do starego centrum, gdzie znajdują się ruiny katedry św. Pawła, z której została tylko fasada. Ku naszemu przerażeniu całą okolice szczelnie wypełniał tłum turystów z Chin kontynentalnych. Czegoś podobnego w życiu nie widziałam. Na dodatek strasznie głośno mówią, więc dźwięk ludzkich głosów zanikał kilka ulic dalej. Przeciskanie się (dosłownie!!!) przez tłum do przyjemnych nie należał. Co chwilę ktoś kogoś potrąca. Na dodatek taszczą wielkie torby... co oni tam kupują, to sama chciałabym wiedzieć.

Makau

Na szczęście w mniej utartych turystycznie miejscach wszyscy Ci turyści znikali. uff... Do ciekawostek Makau należą portugalskie ciasteczka 'pasteis de Belem' (mniam strasznie smaczne, próbowaliśmy ich w Lizbonie), które można tu kupić na każdym kroku, a smakują nie gorzej niż te w Lizbonie. Kolejną kulinarną atrakcją Makau muszą być żelki z wieprzowiny, gdyż w wielkich płatach można je było tu kupić na każdym kroku. Próbowaliśmy, całkiem smaczne. Skojarzyło nam się z wysuszoną zawartością konserwy turystycznej, jakkolwiek to brzmi.

Makau

No i coś czego nie można ominąć... kasyna Makau, które wieczorem ożywają zarówno w środku i na zewnątrz paletą kolorowych neonów. I turyści biegający aby zrobić sobie zdjęcie...

Makau

Turystów z Chin można spotkać na każdym kroku.

Makau

Inne oblicze miasta.

Makau

Samochody przed hotelem "Grand Losboa".

Makau

Wnętrze hotelu "Grand Lisboa".

Makau

Makau

niedziela, 05 sierpnia 2012, geoanja

Polecane wpisy

Komentarze
2013/01/14 15:35:46
Nie miałem pojęcia, że makau to stolica kasyn w Azji, heh mógłbym się tam kiedyś wybrać :)
statystyka